V petek, 19. 4. 2024, smo se skupina “Metuljčki”, skupaj z otroki iz skupine »Sovice« udeležili dneva odprtih vrat otroškega vrtca Šmarje pri Jelšah. Po zajtrku smo se z avtobusom odpeljali v Šmarje pri Jelšah, kjer smo si ogledali razna dela intervencijskih služb, prav tako pa tudi njihova vozila ter pripomočke. Otroci so lahko na lutki poskusili masažo srca, se preizkusili  v vojaškem poligonu, kjer so dobili tudi diplomo za uspešno opravljen poligon. Najbolj pa so bili navdušeni nad policijskim vozilom in motorjem na katerega so lahko sedli, nad vojaškim poligonom in gasilci, kjer so z vodno cevjo ciljali tarčo. Še posebej so otroci uživali v vožnji z avtobusom, saj so se nekateri z njim peljali prvič.

Zapisala: vzgojiteljica Veronika Žučko