V našem vrtcu skrbimo za redno gibalno aktivnost in vsestranski razvoj otrok, zato tudi vsi od drugega leta dalje sodelujejo v športnem programu Mali sonček. V tem programu je ena izmed nalog izvedba pohodov. Tokrat smo se odločili za grajsko pot v Podsredi, po kateri sta nas prijazno pospremila uslužbenca Kozjanskega parka. Gospa Mojca Kunst je otroke seznanila s pravili primernega vedenja v gozdu, simboli in zapisi na informacijskih tablah, med potjo nam je podala veliko informacij o rastlinah, ki smo jih videli ter gozdnih živalih. Otroci, stari 3-6 let, so brez težav zmogli prehoditi gozdno pot, uživali so ob opazovanju narave, spoznavanju novih rastlin in mogočnosti dreves. Opazovali smo tudi mravljišče ob poti, gosenice, ptice, prečkali lesene mostičke in stopnice, kar je še dodatno popestrilo hojo. Ogledali smo si grajski ribnik in izvedeli, da v njem živijo le žabe in druge dvoživke. Na koncu pa smo si seveda ogledali še del gradu, ki je namenjen otrokom.

Polni novih vtisov in doživetij smo se z avtobusom vrnili v naš vrtec. Ena izmed deklic je na avtobusu dejala: «To je bil pa res super izlet z vrtcem, pa tudi brez mamic in atijev«.

Strokovne delavke pa upamo, da jim bo izlet ostal v lepem spominu in se bodo tudi kdaj s starši podali na to pot.